26 آذر 1397

 

 


كارآفريني  
گزارش‌ها  
منابع آموزشي و كمك آموزشي سازمان  
ساير پايگاه هاي اطلاع رساني سازمان  

 

 

 


چهاردهمين گردهمايي سراسري مديران حوزه تجاري سازي فناوري و اشتغال دانش آموختگان
چهاردهمين گردهمايي سراسري مديران حوزه تجاري سازي فناوري و اشتغال دانش آموختگان


فرهنگ توصيفي كارآفريني و اشتغال
توانمنديهاي جهاد دانشگاهي
سومین كنگره ملی و دومین كنگره بین‌المللی سلول‌های بنیادی و پزشكی بازساختی
اتوماسیون اداری و سازمانی


اشتغال > اخبار > مشروح خبر

مديرکل تجاري سازي معاونت علمي رياست جمهوري بيان کرد:
ظرفيت پارک علم و فناوري کرمانشاه براي تبديل شدن به قطب تجاري سازي ايده‌هاي دانش بنيان


به گزارش روابط عمومي پارک علم و فناوري کرمانشاه، سه شنبه 26 ارديبهشت ماه 96 دکترحسام زند حسامي که با شرکت در کارگروه دفاعيه دريافت وام تجاري سازي شرکت هاي تحت حمايت پارک علم و فناوري کرمانشاه با بيان اينکه مسير تجاري سازي در کشور مسير تازه‌‎اي است، گفت: در دهه اول انقلاب عمده دانشگاه‌هاي کشور آموزش محور بودند و پس از آن پژوهش محور شدند و نسل سوم دانشگاه‌ها که دانشگاه‌هاي کارآفرين هستند به تدريج در کشور در حال شکل‌گيري هستند.

وي افزود: اين نسل سوم دانشگاه‌هاست که مي‎تواند مسير تجاري‌سازي در کشور را رونق دهد و خوشبختانه روند حرکت به اين سمت آغاز شده است.

زند حسامي به تاريخچه مصرف‌گرايي در ايران اشاره کرد و افزود: ايران از حدود 250 سال پيش با توجه به حکومت هاي مستقر در آن از مسير تجارت و توليد فاصله گرفت و به يک کشور مصرف کننده تبديل شد.

اين مسوول تصريح کرد: صنعت گران در آن زمان تنها متناسب با نيازهاي بومي توليداتي را داشتند و به هيچ عنوان به صادرات محصولات خود و تجاري سازي گسترده آن فکر نمي‌کردند.

وي افزود: متاسفانه اين روند تا امروز نيز تا حد زيادي ادامه پيدا کرده، اما در دهه‌هاي اخير حرکت هايي به سمت تجاري‌سازي آغاز شده و با حرکت به سمت دانشگاه‌هاي کارآفرين اميد مي‌رود اين روند رشد و شتاب بيشتري بگيرد.

زند حسامي با بيان اينکه بيشتر توليدکنندگان کشور از همان ابتداي فعاليت نگاه صادراتي ندارند، گفت: اين امر موجب شده تا پس از سال ها توليد و گسترش کار، زماني که محصول آن ها به مرحله صادرات مي‌رسد متوجه مي‌شوند که اصلا کالاي آن ها باب صادرات نيست.

وي افزود: مشکل کار اينجاست که توليدکنندگان ما بدون ارزيابي درست و دقيق از بازار صادرات اقدام به توليد مي‌کنند، تنها صرف اينکه توليدي داشته و فروش محلي و يا منطقه‌اي داشته باشند.

زندحسامي فرآيند کارآفريني در کشور را بسيار جوان دانست و اظهار کرد: آرام آرام کشور به سمتي در حال حرکت است که اکوسيستم کارآفريني در کشور شکل گيرد.

مديرکل تجاري‌سازي معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري با بيان اينکه بيشتر حمايت‌هاي اين نهاد فکري و مشاوره‌اي است، گفت: در کنار تسهيلات عمده، تمرکز و تلاش ما بر اين است که بتوانيم به صاحبان ايده و شرکت‌هاي دانش بنيان مشاوره فکري، حقوقي و صادراتي بدهيم، به طوري که آن ها بتوانند طرح خود را به مرحله تجاري‌سازي برسانند.

وي افزود: مشخصا در چند سال اخير 400 طرح تحت حمايت قرار گرفتند تا بتوانند به سمت تجاري سازي حرکت کنند.

زند حسامي تصريح کرد: در اين بين طرح‌هاي ملي متعددي نيز هستند که بنا بر نياز و اولويت کشور در دستور کار قرار گرفته که حمايت چند ميليارد توماني از آنها انجام شده است.

مديرکل تجاري‌سازي و معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري در پايان با تقدير از فعاليت‌هاي پارک علم و فناوري جهاددانشگاهي کرمانشاه، به زيرساخت‌هاي مطلوب اين مرکز اشاره کرد و افزود: با توجه به زيرساخت هاي موجود و نيز همتي که در مسوولان پارک کرمانشاه سراغ داريم، اين پارک در آينده مي‌تواند قطب تجاري سازي ايده‌هاي دانش بنيان باشد.

گفتني است، مديرکل تجاري‌سازي و معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري در بازديد از سوله هاي کارگاهي پارک علم و فناوري کرمانشاه از نزديک با فعاليت واحدهاي تحت حمايت اين پارک آشنا شد.
در کارگروه دفاعيه دريافت وام تجاري سازي از معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري 18 شرکت هاي تحت حمايت پارک علم و فناوري کرمانشاه به دفاع از طرح خود پرداختند.

دوشنبه 1 خرداد 1396 نسخه قابل چاپ
 

 

 
شبكه پژوهشگران و خبرگان حوزه كار و اشتغال
پايگاه اطلاع‌رساني اشتغال كارجو، كارفرما
بانك اطلاعات تخصصي اشتغال و كارآفريني
كتابخانه تخصصي اشتغال و كارآفريني
كلينيك صنعت
اولین نمایشگاه كسب و كارهای موفق در فضای مجازی

 

 

 

 

 

كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به سازمان تجاري سازي فناوري و اشتغال دانش‌‌آموختگان (ستــفا) مي باشد.

استفاده از اطلاعات با ذکر منبع بلامانع است.