26 آذر 1397

 

 


كارآفريني  
گزارش‌ها  
منابع آموزشي و كمك آموزشي سازمان  
ساير پايگاه هاي اطلاع رساني سازمان  

 

 

 


چهاردهمين گردهمايي سراسري مديران حوزه تجاري سازي فناوري و اشتغال دانش آموختگان
چهاردهمين گردهمايي سراسري مديران حوزه تجاري سازي فناوري و اشتغال دانش آموختگان


فرهنگ توصيفي كارآفريني و اشتغال
توانمنديهاي جهاد دانشگاهي
سومین كنگره ملی و دومین كنگره بین‌المللی سلول‌های بنیادی و پزشكی بازساختی
اتوماسیون اداری و سازمانی


اشتغال > اخبار > مشروح خبر

افتتاح نمايشگاه مشاغل خانگي و دستاوردهاي دانشجويي توسط جهاددانشگاهي 
 به گزارش روابط عمومي جهاددانشگاهي واحد صنعتي اصفهان، اين نمايشگاه سه شنبه (2 خرداد) با هدف آشنايي بيشتر عموم مردم به ويژه دانشجويان، فارغ‌التحصيلان و افراد جوياي کار در شهرستان خميني‌شهر به خصوص در زمينه‌ي فعاليت‌ها و مشاغل خانگي و با موضوع «مشاغل خانگي، چالش‌ها و راهکارها» از دوم تا پنجم خردادماه برگزار مي‌گردد.

نمايشگاه مشاغل خانگي و دستاوردهاي دانشجويي که با حضور حاميان کارآفريني برپا گرديده، اولين نمايشگاه در حوزه‌ي کارآفريني و ايجاد اشتغال در سطح شهرستان خميني شهر بوده که در حقيقت به آموزش «کسب درآمد با سرمايه‌ي اوليه و هزينه‌ي کم» براي جويندگان کار مي‌پردازد.

م
راسم افتتاحيه‌ي اين نمايشگاه که با حضور مهندس مجتبي راعي فرماندار شهرستان خميني‌شهر، دکتر سهيلا اثني‌عشران مدير کل دفتر امور بانوان و خانواده‌ي استانداري اصفهان و مرتضي تيموري رئيس واحد و جمعي از مسئولان شهرستان خميني‌شهر برگزار گرديد.

گفتني است اين نمايشگاه با همکاري مرکز علمي ـ کاربردي براي جهاددانشگاهي، دانشگاه جامع علمي ـ کاربردي استان، سازمان تجاري‌سازي فناوري و اشتغال دانش‌آموختگان شعبه‌ي صنعتي اصفهان، موسسه آموزش عالي جهاددانشگاهي استان اصفهان و سازمان رفاهي تفريحي شهرداري خميني‌شهر برگزار مي‌گردد.

فرماندار شهرستان خميني‌شهر:

توانمندي‌هاي جهاددانشگاهي بايد بيشتر مورد توجه قرار گيرد

در حاشيه‌ي نمايشگاه مشاغل خانگي و دستاوردهاي دانشجويي جهاددانشگاهي واحد صنعتي اصفهان، جلسه‌اي با حضور فرماندار شهرستان خميني‌شهر، مديرکل امور بانوان و خانواده‌ي استانداري اصفهان و رئيس واحد صنعتي و جمعي از مسئولين برگزار گرديد.

به گزارش روابط عمومي جهاددانشگاهي واحد صنعتي اصفهان، سه‌شنبه (2 خرداد) در حاشيه‌ي مراسم افتتاحيه‌ي نمايشگاه مشاغل خانگي و دستاوردهاي دانشجويي، جلسه‌اي با حضور مهندس مجتبي راعي فرماندار شهرستان خميني‌شهر، دکتر سهيلا اثني‌عشران مديرکل امور بانوان و خانواده‌ي استانداري اصفهان، مهندس مرتضي تيموري رئيس واحد و جمعي از مسئولين شهرستان و اعضاي هيأت‌علمي واحد صنعتي و مؤسسه‌ي آموزش عالي جهاددانشگاهي استان اصفهان برگزار گرديد.

در ابتداي اين جلسه، مرتضي تيموري رئيس واحد ضمن بيان امکانات و ظرفيت جهاددانشگاهي واحد و همکاري مرکز علمي ـ کاربردي جهاددانشگاهي و مؤسسه‌ي آموزش عالي جهاددانشگاهي استان اصفهان، بيان نمود: برگزاري اين نمايشگاه به عنوان اولين گام علمي براي ايجاد اشتغال و کارآفريني در شهرستان بوده که براساس بررسي نيازهاي شهرستان برنامه‌ريزي شده و در حقيقت تحقق شعار سال «اقتصاد مقاومتي: توليد ـ اشتغال» را در بر خواهد داشت.


فرماندار خميني‌شهر نيز با بيان مشخص شدن شاخص‌هاي اقتصاد مقاومتي گفت: اشتغال خانواده يکي از مهم‌ترين نيازهاي شهرستان به خصوص براي زنان خانه‌داري که مي‌خواهند براي خودشان کار کنند بوده که به درستي توسط جهاددانشگاهي شناسايي شده است.

مجتبي راعي در ادامه  اظهار داشت: به جهاددانشگاهي با دارا بودن مديريتي که به موضوع کسب و کار و اشتغال توجه خاص داشته و به منظور بهبود وضعيت اشتغال در شهرستان تلاش مي‌کند بايد توجه بيشتر شود وحمايت فرمانداري شهرستان از جهاددانشگاهي به سبب دارا بودن توانمندي‌هاي آموزشي و اجرايي را اعلام نمود.

مديرکل امور بانوان و خانواده‌ي استانداري اصفهان ضمن تقدير و تشکر از زحمات جهادگران صنعتي اصفهان و توجه خاص بر نيازهاي خانواده به خصوص اشتغال زنان خانه‌دار گفت: حمايت از نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران با حضور حداکثري مردم، مسئوليت را براي مسئولين در هر قسمتي سنگين‌تر نموده است.

دکتر اثني‌عشران در پايان اظهار داشت: هدف از بيان واژه‌ي اشتغال، اشتغال دولتي نيست، بلکه ايجاد بستر مناسب به خصوص براي بانوان و به منظور ايجاد شغل و تأمين هزينه‌هاي خانواده مي‌باشد.

چهارشنبه 3 خرداد 1396 نسخه قابل چاپ
 

 

 
شبكه پژوهشگران و خبرگان حوزه كار و اشتغال
پايگاه اطلاع‌رساني اشتغال كارجو، كارفرما
بانك اطلاعات تخصصي اشتغال و كارآفريني
كتابخانه تخصصي اشتغال و كارآفريني
كلينيك صنعت
اولین نمایشگاه كسب و كارهای موفق در فضای مجازی

 

 

 

 

 

كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به سازمان تجاري سازي فناوري و اشتغال دانش‌‌آموختگان (ستــفا) مي باشد.

استفاده از اطلاعات با ذکر منبع بلامانع است.