26 آذر 1397

 

 


كارآفريني  
گزارش‌ها  
منابع آموزشي و كمك آموزشي سازمان  
ساير پايگاه هاي اطلاع رساني سازمان  

 

 

 


چهاردهمين گردهمايي سراسري مديران حوزه تجاري سازي فناوري و اشتغال دانش آموختگان
چهاردهمين گردهمايي سراسري مديران حوزه تجاري سازي فناوري و اشتغال دانش آموختگان


فرهنگ توصيفي كارآفريني و اشتغال
توانمنديهاي جهاد دانشگاهي
سومین كنگره ملی و دومین كنگره بین‌المللی سلول‌های بنیادی و پزشكی بازساختی
اتوماسیون اداری و سازمانی


اشتغال > اخبار > مشروح خبر

حمايت سازمان تجاري­‌سازي جهاددانشگاهي از طرح­‌هاي فناورانه تا مرحله توليد محصولبه گزارش روابط عمومي جهاددانشگاهي واحد استان اردبيل، محمد صادق بيجندي در جلسه بررسي برنامه‌هاي توسعه‌اي مرکز رشد فناوري فرآورده‌هاي گياهان دارويي جهاددانشگاهي استان اردبيل که با حضور معاونان و مديران اين واحد و فعلان واحدهاي فناور مستقر در مرکز رشد تشکيل شد با گراميداشت ياد و خاطره حضرت امام خميني(ره) و شهيدان والامقام قيام 15 خرداد ،گفت: مراکز رشد بايد در شناسايي و حمايت از افراد ايده پرداز و خلاق پيشگام باشند.

وي با اشاره به اينکه در حال حاضر دولت ميز خالي براي اشتغال ندارد افزود: بايد با بسترسازي و حمايت‌هاي لازم، خود و ديگران را براي فرآيند توليد، اشتغال و کارآفريني، تشويق و زمينه رشد خلاقيت و شکوفايي استعدادهاي آنان را فراهم کرد.

رييس سازمان تجاري‌سازي فناوري و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهي با بيان اينکه هم‌اکنون 22 مرکز رشد و 2 پارک علم و فناوري وابسته به جهاددانشگاهي در سراسر کشور فعاليت دارد، اضافه کرد: از اين تعداد 6 مرکز، مجوز خود را از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي دريافت کرده که مرکز رشد فناوري گياهان دارويي جهاددانشگاهي استان اردبيل به دليل وجود پتانسيل‌هاي منطقه‌اي جزء اين مراکز است.

بيجندي با بيان اينکه اولويت اول جهاددانشگاهي، حمايت و توانمندسازي مراکز رشد استان ها و مناطق توانمند مي‌باشد تصريح کرد: با هم افزايي و تيم سازي واحدهاي فناور مستقر در مرکز رشد گياهان دارويي استان اردبيل مي‌توان از پتانسيل ها و ظرفيت هاي افراد با تخصص هاي مختلف استفاده و موفقيت هاي زيادي کسب کرد.

وي اظهار داشت: واحدهايي موفق خواهند بود که تيم‌ قوي با حضور افراد متخصص در رشته‌هاي مختلف و مورد نياز براي کار تخصصي و بازاريابي محصول خود تشکيل دهند و توصيه من به شرکت‌هاي فناور اين است که تيم سازي را بسيار جدي بگيرند و هدف خود را از ابتدا به منظور تجاري‌سازي تنظيم کنند.

رييس سازمان تجاري‌سازي فناوري و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهي از ايجاد دفتر تجاري سازي جهاددانشگاهي در اتاق بازرگاني خبر داد و افزود: اين دفتر واسطه صنعت، دانشگاه و مرکز رشد براي سرمايه گذاري ها خواهد بود.

دکتر بيجندي از ايجاد دفتري در سازمان تجاري‌سازي فناوري و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهي براي هماهنگي جلسات و مذاکرات واحد هاي فناور استان‌ها با سرمايه‌گذاران خبر داد و گفت: تلاش بر اين است تا راهي جهت ارتباط شرکت‌هاي مستقر در مراکز رشد جهاددانشگاهي با مراکز صنعتي و توليدي براي ارائه تکنولوژي و فضايي براي ارائه دستاوردهاي آن‌ها ايجاد کنيم تا فعاليت‌هاي واحدها با يکديگر موازي  نباشد و به هم افزايي منجر گردد.

وي از مذاکره براي ايجاد نمايشگاه بزرگي از دستاوردهاي مراکز رشد جهاددانشگاهي سراسر کشور خبر داد و گفت: در حال حاضر دنبال يک سري منابع مالي پايدار هستيم تا بتوانيم حمايت هاي لازم را از ايده هاي فناورانه داشته باشيم.

در اين جلسه سرپرست جهاددانشگاهي واحد استان اردبيل با اشاره به فرمايشات مقام معظم رهبري در زمينه حمايت از فعاليت‌هاي دانش بنيان و شعار "اقتصاد مقاومتي، توليد و اشتغال" گفت: در اين راستا براي شرکت‌هاي مستقر در مرکز رشد گياهان دارويي جهاددانشگاهي استان اردبيل، فضا و امکانات دفتري و آزمايشگاهي فراهم شده است.

مهران اوچي اردبيلي، استان اردبيل را يکي از قطب‌هاي گياهان دارويي کشور خواند و اضافه کرد: در حال مذاکره براي اخذ صد هکتار زمين زراعي مناسب جهت ايجاد گلخانه، مزرعه و کشت و توليد گياهان دارويي جهت رفع نياز واحدهاي فناور مرکز رشد و انجام فعاليت‌هاي تحقيقاتي هستيم که اميدواريم در نيمه اول سال جاري اين رايزني‌ها به موفقيت بيانجامد.

وي با اشاره به اينکه براي انجام اين امور با پژوهشکده گياهان دارويي جهاددانشگاهي همکاري خواهيم داشت افزود: جهاددانشگاهي استان اردبيل در سال هاي 1385 تا 1389 اقدامات خوبي در زمينه آموزش-هاي کارآفريني در سطح استان انجام داد و هم اکنون نيز آمادگي دارد در اين زمينه فعاليت نمايد.

گفتني است، رييس سازمان فناوري و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهي در ادامه ي سفر خود به اردبيل از مرکز رشد فناوري گياهان دارويي جهاددانشگاهي استان اردبيل بازديد کرد و امکانات و فضاي فيزيکي اين مرکز را براي فعاليت افرادي که داراي ايده و طرح هاي فناورانه هستند مناسب دانست و خاطرنشان کرد: سازمان تجاري سازي جهاددانشگاهي آمادگي دارد اين طرح ها را تا مرحله ايجاد تکنولوژي و محصول دانش بنيان حمايت نمايد.

چهارشنبه 17 خرداد 1396 نسخه قابل چاپ
 

 

 
شبكه پژوهشگران و خبرگان حوزه كار و اشتغال
پايگاه اطلاع‌رساني اشتغال كارجو، كارفرما
بانك اطلاعات تخصصي اشتغال و كارآفريني
كتابخانه تخصصي اشتغال و كارآفريني
كلينيك صنعت
اولین نمایشگاه كسب و كارهای موفق در فضای مجازی

 

 

 

 

 

كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به سازمان تجاري سازي فناوري و اشتغال دانش‌‌آموختگان (ستــفا) مي باشد.

استفاده از اطلاعات با ذکر منبع بلامانع است.