26 آذر 1397

 

 


كارآفريني  
گزارش‌ها  
منابع آموزشي و كمك آموزشي سازمان  
ساير پايگاه هاي اطلاع رساني سازمان  

 

 

 


چهاردهمين گردهمايي سراسري مديران حوزه تجاري سازي فناوري و اشتغال دانش آموختگان
چهاردهمين گردهمايي سراسري مديران حوزه تجاري سازي فناوري و اشتغال دانش آموختگان


فرهنگ توصيفي كارآفريني و اشتغال
توانمنديهاي جهاد دانشگاهي
سومین كنگره ملی و دومین كنگره بین‌المللی سلول‌های بنیادی و پزشكی بازساختی
اتوماسیون اداری و سازمانی

اشتغال > فعاليت ها > كارآفريني و توانمندسازي > طرحها و برنامه‌هاي پيشنهادي و اجرا شده

طرح‌ها و برنامه‌هاي پيشنهادي و اجرا شده
 • طرح تأسيس خانه كارآفرينان ( فرمت pdf )

  به منظور ايجاد يك سازمان غيردولتي (N.G.O) و كانون مشاركت عوامل و دست‌اندركاران كارآ‏فريني و كارآفرينان كشور، طرح تأسيس خانه كارآفرينان ارائه شده است. تاكنون كليات، اهداف، وظايف، تشكيلات و اساسنامه آن تدوين يافته و فضايي جهت فعاليت آزمايشي در اختيار آن قرار گرفته است كه مي‌تواند در كنار ساير فعاليت‌هاي پژوهشي و برنامه‌هاي حمايتي دولت و سازمان‌هاي مرتبط در تسريع روند توسعه كارآفريني نقش‌آفرين باشد.

 • طرح حمايت از پايان‌نامه‌هاي دانشجويي در زمينه اشتغال و كارآفريني ( فرمت pdf )

  اين طرح با هدف ايجاد نگرشي علمي و استفاده از ظرفيت‌هاي بالقوه مراكز دانشگاهي و دانشجويان در امر فعاليت‌هاي پژوهشي در زمينه اشتغال و كارآفريني تدوين يافته است. بدين منظور تدوين اين طرح در دستور كار اداره امور آموزشي قرار گرفت و از مرداد ماه سال 1381 كار تدوين آن شروع گرديد. اقدامات صورت گرفته در اين زمينه به شرح ذيل است: تدوين كليات اهداف، ضرورت‌ها، چارچوب اجرايي، نحوه اجرا و تعيين نحوه همكاري دانشگاهها و سازمان‌ها. بعد از تدوين طرح، موضوعات و عناوين مختلف پايان‌نامه‌ها استخراج گرديد. اين كار با تشريك مساعي كارشناسان اداره امور آموزشي، امور پژوهشي، مطالعات و برنامه‌ريزي و معاونت اطلاع‌رساني صورت گرفت. در نهايت 75 موضوع / عنوان پايان‌نامه گزينش و به صورت موضوعي طبقه‌بندي گرديدند. فهرستي از دانشگاههاي كشور (10 مركز دانشگاهي) براي مرحله اول اين طرح انتخاب گرديد و مقرر است موضوعات پايان‌نامه‌ها به همراه نامه‌اي به اين دانشگاهها ارسال گردد. فهرستي از سازمان‌هايي (28 وزارتخانه و سازمان) كه مي‌توانند از موضوعات پايان‌نامه‌ها حمايت و پشتيباني نمايند استخراج گرديد تا مكاتبات لازم در اين زمينه صورت گيرد. فرم طرح پيشنهادي (preposal) براي يكسان‌سازي آن طراحي و تدوين گرديده است.

 • طرح تأسيس مركز تأمين و تربيت نيروي انساني متخصص (مركز كاريابي دانش‌آموختگان) ( فرمت pdf )

  امروزه فرآيند استخدام، جذب و بكارگيري نيروي انساني متخصص (شناسايي، تأمين و آموزش نيروي انساني) و بكارگيري آنها بصورت منقطع، از مجاري مختلف و توسط مراكز گوناگون و با صرف يك پروسه طولاني انجام مي‌شود. اداره امور آموزش با ارائه اين طرح در نظر دارد با ايجاد چنين مركزي تمام مراحل شناسايي نيروهاي متخصص، تأمين نيرو و آموزش آنها منطبق با نياز بنگاههاي متقاضي را بصورت متمركز انجام دهد. اين مركز ضمن اشتراك با مراكز كاريابي و دفاتر مشاوره شغلي و مؤسسات آموزشي (نظير فني ـ حرفه‌اي) تفاوت‌هايي نيز با آنها دارد. اين طرح اولاً ويژه فارغ‌التحصيلان دانشگاهي است ثانياً در اين مركز تمامي مراحل شناسايي، كاريابي، آموزش و تأمين نيروي متخصص براي بنگاههاي اقتصادي توام با هم و با هماهنگي يك مركز انجام مي‌گيرد. با راه‌اندازي اين مراكز، تمامي مراحل كاريابي و آموزش‌هاي عمومي و تخصصي لازم به صورت متمركز انجام مي‌پذيرد. و بنگاههاي اقتصادي نيروهاي متخصص مورد نياز خود را با بهترين شرايط مي‌توانند تأمين نمايند.

 • طرح ايجاد بانك اطلاعاتي كارآفريني كشور ( فرمت pdf )

  اين طرح با هدف ايجاد ارتباطات شبكه‌اي و مرجعي كامل براي سازمان‌ها و كساني كه به هر نحوي با موضوع كارآفريني ارتباط دارند پيشنهاد شده است. چارچوب كلي اين طرح تدوين گرديده و مراحل اجرايي آن در آينده تداوم خواهد يافت.

 • طرح تأسيس مركز ملي كارآفريني ايران ( فرمت pdf )

  توسعه كارآفريني در كشور بعنوان يك فرآيند مديريتي، نيازمند سياستگذاري واحد در سطح كلان و تدوين برنامه‌هاي اجرايي و بسترسازي فرهنگي است. به منظور ايجاد نهاد متولي كارآفريني كشور و با تشكيلات سازماني متمركز، سازمان همياري اشتغال اين طرح پيشنهادي را براي برنامه چهارم توسعه كشور ارائه نموده است.

 • طرح حمايت از پايان‌نامه‌هاي دانشجويي در زمينه فناوري اطلاعات IT ( فرمت pdf )

  اشتغال و كارآفريني همانند ساير مباحث علمي داراي رويكرد مختلف اجتماعي، اقتصادي، فرهنگي، سياسي، مديريتي، آموزشي و تربيتي است. به دليل جوان بودن موضوع كارآفريني و نياز كشور به مطالعات بنيادي و كاربردي در خصوص اشتغال و ابعاد مختلف آن، پايان‌نامه‌هاي تحصيلات تكميلي مناسبترين محمل براي پياده كردن چنين ايده‌اي است. لذا جهت تمركز تحقيقات بر روي مسايل اشتغال و كارآفريني، اين طرح تدوين شده است و آماده پذيرش درخواست‌هاي دانشجويان تحصيلات تكميلي دانشگاههاي كشور مي‌باشد. اين طرح با هدف ايجاد نگرش علمي و استفاده از ظرفيت و توانمندي‌هاي بالقوه دانشجويان تحصيلات تكميلي در خصوص گردش كار و وظايف تشكيلات اجرايي آن تدوين يافته و آماده اجرا مي‌باشد.

 • طرح پيشنهادي آموزش و توسعه منابع انساني در IT

   

  اين طرح به‌عنوان برنامه پيشنهادي سازمان براي برنامه ملي توسعه منابع انساني و اشتغال جوانان برپايه فناوري اطلاعات و ارتباطات (ICT) سازمان ملي جوانان ارائه شده است، در اين طرح الگوي پيشنهادي آموزش و توسعه منابع انساني و راهبرد تأسيس شركت‌هاي خصوصي بازاريابي و تحقيقات بازار (در زمينه IT) طراحي گرديده است.

   

   

   
  شبكه پژوهشگران و خبرگان حوزه كار و اشتغال
  پايگاه اطلاع‌رساني اشتغال كارجو، كارفرما
  بانك اطلاعات تخصصي اشتغال و كارآفريني
  كتابخانه تخصصي اشتغال و كارآفريني
  كلينيك صنعت
  اولین نمایشگاه كسب و كارهای موفق در فضای مجازی

   

   

   

   

   

  كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به سازمان تجاري سازي فناوري و اشتغال دانش‌‌آموختگان (ستــفا) مي باشد.

  استفاده از اطلاعات با ذکر منبع بلامانع است.