24 آبان 1397

 

 


كارآفريني  
گزارش‌ها  
منابع آموزشي و كمك آموزشي سازمان  
ساير پايگاه هاي اطلاع رساني سازمان  

 

 

 


چهاردهمين گردهمايي سراسري مديران حوزه تجاري سازي فناوري و اشتغال دانش آموختگان
چهاردهمين گردهمايي سراسري مديران حوزه تجاري سازي فناوري و اشتغال دانش آموختگان


فرهنگ توصيفي كارآفريني و اشتغال
توانمنديهاي جهاد دانشگاهي
سومین كنگره ملی و دومین كنگره بین‌المللی سلول‌های بنیادی و پزشكی بازساختی
اتوماسیون اداری و سازمانی


اشتغال > فعاليت ها > مطالعات و برنامه ريزي > سازمان هاي همكار
جستجو در نام سازمان   
فهرست سازمانها ۱ تا ۹ از ۹ مورد

توسعه انساني HRD
وجود سازمان‌هاي فراملي و انتخاب حوزه فعاليت جهان‌شمول آنها، جامع‌نگري و دورانديشي در انجام مأموريت‌ها و پيگيري اهداف را به همراه دارد. برنامه توسعه ملل متحد نيز به منظور دستيابي به توسعه انساني در سراسر جهان همه ساله سنجش و ارزيابي گسترده‌اي از شاخص‌هاي توسعه انساني در كشورهاي مختلف عضو انجام مي‌دهد و گزارش‌ها شامل داده و تحليل براي تنظيم دستورالعمل توسعه مي‌باشد. كه مخاطبين بين‌المللي را از سياست‌ها و نتايج گزينه‌اي، كه مردم به عنوان كانون راهبرد براي تفوق بر چالش‌هاي توسعه اقتصادي، اجتماعي، سياسي و فرهنگي هستند، آگاه مي‌سازد. اين گزارش‌ها در سطح منطقه‌اي به مواردي همچون فقر، آموزش، اصلاح اقتصادي و جهاني شدن و در سطح ملي به ارتقاء ظرفيت ملي و سنجش پيشرفت مي‌پردازد.
گزارش سال 2001 سازمان ملل درباره توسعه انساني با تأكيد بر نقش دانش و فناوري در توسعه و اشتغال توسط اداره مطالعات و برنامه‌ريزي در سال 81 منتشر شده است.
روند جهاني اشتغال GET
موقعيت و وضعيت جهاني اشتغال همه ساله در حال تغيير و تحول است، حوادثي بين‌المللي همچون حادثه يازده سپتامبر، شيوه بيماري‌هاي ايدز و سارس و واقعه سونامي بر اين روند تأثير قابل توجهي مي‌گذارد. هم‌اينك بيش از 184 ميليون نفر بيكار در سراسر جهان وجود دارد كه اين رقم كاهش اندكي نسبت به تعداد بيكاران سال 2003 كه حدود 185 ميليون نفر بوده‌اند نشان مي‌دهد. اما بيانگر پيشرفت قابل ملاحظه‌اي در وضعيت اشتغال در سال‌هاي اخير است.
پديده اشتغال زنان و جوانان كه در سال‌هاي اخير چالش‌هاي متعددي را براي كشور‌ها به وجود آورده است يكي از مهم‌ترين مسايل اين سال‌ها مي‌باشد.
اين آمار و اطلاعات و تحليل آنها همه ساله و در فصول مختلف توسط سازمان بين‌المللي كار تحت عنوان گزارش روند جهاني اشتغال GET منتشر مي‌شود. گزارش‌هاي ديگري در خصوص روند اشتغال زنان و جوانان و تحليل علل و عوامل تغيير اين روند و ارائه پيشنهادهايي براي مهار آن از خصوصيات گزارش‌هاي منتشره توسط ILO مي‌باشد.
گزارش GET 2004 و GETW 2004 توسط اداره مطالعات و برنامه‌ريزي اين سازمان ترجمه و منتشر شده است
سازمان همكاري اقتصادي و توسعه OECD
سازمان همكاري اقتصادي و توسعه OECD شامل 30 كشور عضو كه با نزديك به 70 كشور و سازمان‌هاي غير دولتي ديگر مرتبط است تلاش مي‌كند انتشارات متعددي را در حوزه اقتصاد، تجارت، آموزش، توسعه و علم و نوآوري به منظور كمك به تصميم‌سازان ارائه ‌دهد. گزارش‌هاي چشم‌انداز سال 2002 SMEها، ارتقاء SME و كارآفريني زنان از جمله انتشارات OECD مي‌باشد.
شركت پتروشيمي
همكاري در برگزاري جشنواره اشتغال و كارآفريني
كنسرسيوم نظارت جهاني كارآفريني GEM
GEM كه به مطالعه فعاليت‌هاي كارآفرينانه در كشورها مي‌پردازد. همه ساله گزارش‌هاي متعددي را در خصوص داده‌ها، تحليل‌ها و شاخص‌هاي مقايسه‌اي سطح كارآفريني در كشورهاي مختلف منتشر مي‌نمايد، اين اطلاعات و آمار مورد استفاده تصميم‌سازان ملي و فراملي قرار مي‌گيرد ترجمه و ارائه اين گزارش‌ها به سازمان‌ها و دستگاه‌هاي مرتبط با بحث اشتغال علاوه بر تأمين اطلاعات جامعي از وضعيت كارآفريني در جهان به برنامه‌ريزي و سياست‌گذاري ملي در اين امر كمك شاياني مي‌كند. اين كنسرسيوم از سال 1999 به انتشار گزارش‌هايي در اين زمينه اقدام نموده است و هم اكنون انتشار گزارش‌هايي در خصوص كارآفريني زنان و كارآفريني اجتماعي در دستور كار خود دارد. * گزارش GEM2002 و GEM 2004 توسط اداره مطالعات و برنامه‌ريزي اين سازمان ترجمه و منتشر شده است و مقاله‌اي در اين ارتباط در نشريه رويش منتشر ‌شده است.
مؤسسه مطالعات راهبردي آينده
اين مؤسسه در حوزه‌هاي پژوهشي و مطالعاتي فعاليت مي‌كند.
وزارت راه و ترابري
همكاري در برگزاري جشنواره اشتغال و كارآفريني
وزارت صنايع
قسمت آموزش،ترويج و اطلاع‌‌رساني اين وزارتخانه در برگزاري جشنواره اشتغال و كارآفريني با سازمان همكاري مي‌كند.
وزارت كار
مشاركت در برگزاري جشنواره اشتغال و كارآفريني
 

 

 
شبكه پژوهشگران و خبرگان حوزه كار و اشتغال
پايگاه اطلاع‌رساني اشتغال كارجو، كارفرما
بانك اطلاعات تخصصي اشتغال و كارآفريني
كتابخانه تخصصي اشتغال و كارآفريني
كلينيك صنعت
اولین نمایشگاه كسب و كارهای موفق در فضای مجازی

 

 

 

 

 

كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به سازمان تجاري سازي فناوري و اشتغال دانش‌‌آموختگان (ستــفا) مي باشد.

استفاده از اطلاعات با ذکر منبع بلامانع است.